Blog
Niezidentyfikowane problemy z nieruchomościami które mogą powstać są czasem jak niezidentyfikowane kręgi zboża po UFO... Można być później analogicznie,,porwanym" tyle, że przez koszty, które czasem wydają się jakby były z innej galaktyki...Jak można tego bezpiecznie uniknąć? Co można podziałać?Mam nadzieje, że spodoba Wam się 🙂 #UregulujNieuregulowaneZbadajNiezbadane
Odrzucenie spadku, błąd u notariusza problemy z uregulowaniem nieruchomości... da się z tym coś podziałać? O tym, że jak odrzucać spadki z nieruchomościami to z należytą starannością ;)
1.Wyobraźmy sobie sytuację które ,mają miejsce: Dowiadujemy się o spadku… Jesteśmy w ekipie spadkobierców… Nagle dowiadujemy się, że nikt z tej ekipy tego spadku nie chce… Bo długi Panie jak pieron… Co robimy? Sprawdzamy co możemy, gdzie możemy… Nie tak wiele mogliśmy ustalić… Ale skoro inni krzyknęli odrzucamy!!! i leci efekt domina to My też do tego domina przystępujemy i odrzucamy… i poszło!
2. Po jakimś czasie dowiadujemy się, że jednak ten dług który obciążał spadek to wcale nie był tak duży…Ot moglibyśmy to na klatę przyjąć jak Messi piłkę.. Że teraz to będzie deko problem żeby w miarę rozsądnie i bezkonfliktowo uregulować nieruchomości w których spadkodawca miał udział…To był po prostu nasz błąd…
3. Idziemy do notariusza i chcemy się z oświadczenia o odrzuceniu spadku u niego wycofać, a przyjąć spadek z ograniczeniem odpowiedzialności za długi spadkowe…a tu dowiadujemy się, że musi zostać wdrożona procedura pn. Witaj Wysoki Sądzie chcieliśmy….Nie ma lekko nie?
4. Tak naprawdę chodź nie łatwo możemy jeszcze trochę podziałać… a dokładnie złożyć do Sądu Wniosek o odebranie i zatwierdzenie oświadczenia o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia o odrzuceniu spadku:)
5. Wniosek + dowody + uzasadnienie = Walka godnie podjęta żeby z tego wybrnąć:)
6. Zetknąłem się z Wyrokami Sądów które mówią iż np:W odniesieniu do konstrukcji błędu prawnie istotnego, Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 30 czerwca 2005 r. (sygn. akt IV CK 799/04, OSNC 2006/5/94 ) przyjął, że nie jest błędem istotnym - w rozumieniu art. 1019 § 2 k.c. w związku z art. 84 § 1 i 2 k.c. - nieznajomość przedmiotu spadku pozostająca w związku z przyczynowym z niedołożeniem przez spadkobiercę należytej staranności w ustalaniu rzeczywistego stanu majątku spadkowego. Wobec tego za błąd istotny spadkobiercy uznać należy brak wiedzy o stanie spadku, mimo podjęcia właściwych i możliwych działań, zmierzających do ustalenia rzeczywistego stanu spadku (por. postanowienia Sądu Najwyższego z dnia 30 czerwca 2005 r., IV CK 799/04, z dnia 1 grudnia 2011 r.).
Ps. Aby uniknąć błędów starajmy się zawsze z należytą starannością sprawdzić czy aby na pewno nieruchomości i spadek odrzucić, miejmy świadomość jakie to przyniesie ze sobą dalsze skutki ale też jeśli zrobimy to starannie a potem coś nas zaskoczy, wypłynie o czym nie mogliśmy wiedzieć podejmując decyzję o odrzuceniu spadku zostawiamy sobie jeszcze jakąś …. otwartą furtkę, kto wie może taką furtkę do późniejszego wstępu na teren tych właśnie nieruchomości i przystąpienia do robót budowlanych;)
Aktualności / BLOG
Kancelaria Radcy Prawnego
Michał Krasiński
Zadzwoń do Mnie:
+48 604 558 221
Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Aktualności
Jesteśmy najlepsi
Created with WebWaveCMS
Copyright by Kancelaria Radcy Prawnego Michał Krasiński